PODUJATIA25.8.2018 | King of the North

King of the North 2018

Už o pár týždňov Dolný Kubín ovládne sila, technika a kondícia. Práve tie definujú jedinečnú súťaž King of the North. Podujatie má za úlohu preveriť všestrannosť registrovaných atlétov.

Už o niekoľko týždňov Dolný Kubín ovládne sila, technika a kondícia. Práve tie definujú jedinečnú súťaž King of the North. Podujatie má za úlohu preveriť všestrannosť registrovaných atlétov.

Silovo-kondičná súťaž King of the North sa bude konať v dolnokubínskom street workout parku 25. augusta 2018. Je zameraná na presnú techniku prevedenia základných cvikov, silových cvičení s váhou a cvikov z kalisteniky s pridanou váhou. „Minulý ročník nás úprimne potešil. Súťažiaci latku nastavili vysoko, tento rok sa ju samozrejme budeme snažiť prekonať,“ hovorí jeden z organizátorov súťaže, Juraj Fačko.

Adepti na kráľa budú musieť zvládnuť štyri súťažné kolá

Súťaž je štvorkolová a skladať sa bude napríklad aj z pistols (drepy na jednej nohe), muscle-ups (vzopretie sa z visu do vzporu), kľukov, zhybov, dipov (kľukov na bradlách), behu na krátku trať a atléti budú aj prehadzovať pneumatiku. „Naši rozhodcovia budú pozorne sledovať techniku jednotlivých cvikov. Zakázané je napríklad vykopávanie nôh,“ dopĺňa.

Bude druhý ročník lepší?

Už prvý ročník zabodoval – zúčastnilo sa ho 19 registrovaných súťažiacich zo Slovenska a Českej republiky. Tí bojovali v troch kategóriách. „Aj keď nám minulý rok neprialo počasie, súťažiaci podali nadštandardné výkony,“ hovorí ďalší organizátor Michal Zurek. Súťažiaci sa mohli prihlásiť do dvoch mužských a jednej ženskej kategórie. Kategorizácia tento rok ostane zachovaná, zmení sa však systém jednotlivých kôl.

Novinkou druhého ročníka bude exhibičný freestyle battle, počas ktorého sa predstaví osem pozvaných atlétov zo Slovenska. Novinkou pre účastníkov bude Rehama zóna, kde sa o súťažiacich postará fyzioterapeutka. Už tradične bude súčasťou podujatia tombola, ktorej výťažok poputuje na dobročinné účely. Súťažou bude sprevádzať Jakub Zitron Ťapák.

REGISTRÁCIA prebieha na www.kingofthenorth.sk.  

V dolnokubínskom workout parku sa počas takmer celého roka pravidelne strieda mnoho ľudí – začiatočníci i športovci, ktorí sa street workoutu venujú niekoľko rokov. Cvičíme tam často, preto sa k nám neváhajte kedykoľvek pridať,“ hovorí Juraj Fačko.

 

Viac informácií o súťaži sa dozviete na:

-       Facebooku, Instagrame a na webe    

Klaster Orava
Stavebniny Grígeľ
TOPCAR
logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA s.r.o.