ČLÁNKY22.06.2017 | Samuel Prílepok

6. ročník Zázrivských halušiek 2017

V Zázrivej budú aj tento rok rozvoniavať halušky.

Zázrivské halušky je názov súťaže, ktorú organizuje obec Zázrivá v spolupráci s rôznymi dobrovoľníkmi a inštitúciami, pôsobiacimi v dedine a okolí. Uskutočnia sa 24. júna, pričom už tradične hlavným programom bude súťaž vo varení a jedení halušiek. Pravidelne sa na súťaži  stretávajú štvorčlenné tímy, ktorých úlohou je za čo najkratší čas navariť a zjesť čo najviac halušiek. Zúčastňujú sa tu tímy poľovníkov, futbalistov,  požiarníkov, ale aj študentských a iných zoskupení. Súperi sú naozaj pestro vyskladaní a o zábavu je tým pádom postarané.

Do súťaže sa môže prihlásiť ktokoľvek, musí však vytvoriť štvorčlenný tím a nahlásiť sa do začiatku súťaže na mail m.papalova@gmail.com alebo karol.karcol@gmail.com, telefonicky na čísla 0907 476 063, 043 5896 138, alebo osobne kultúrnej referentke p. Papalovej. Štartovné je bezplatné, o všetko sa stará obec a sponzori podujatia.

Sprievodný program je zameraný na príjemné folklórne a zábavné vystúpenia, neskôr folklór nahradí populárna muzika. V prestávkach medzi jednotlivými kolami súťaže sa predstavia folklórne skupiny DFS Zázrivček, Ľudová hudba Gýmeš a Fsk Nižná Ves. Večer zahrá skupina AYA a po nej nastúpi už klasika v podobe skupiny Rebeka. Moderátorom programu bude Štefan Hruštínec, zabávač, ktorý je na dedinských podujatiach doma. 


foto od Obec Zázrivá

Samuel Prílepok

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.