ČLÁNKY20.10.2018 | Michaela Ondríková

Jesenno-zimná Haraburdza

Príďte si kúpiť či predať použiteľné “haraburdy” na blšák.

Radi objavujete staré vychytávky alebo navštevujete výpredaje či secondhandy? Možnosť potešiť sa niečím noseným alebo už použitým za dobrú cenu, budete mať aj počas blšieho trhu, ktorý sa bude konať 3.11. 2018 v starom dome kultúry v Zákamennom.

Po veľkom úspechu, ktorý blšák "Haraburdza" zožal v júni, sa organizátori z občianskeho združenia Kapce rozhodli, že by takýto trh mohli usporadúvať pravidelne každú sezónu. Hlavným zámerom burzy však nie je predaj a kúpa, ale upozorniť na to, že by ľudia nemali byť ľahostajní voči dopadom, nadmernej produkcii lacnej a rýchlej módy či spotrebného tovaru.

Zdroj foto: Archív o.z. Kapce

"Mnohokrát meníme šatník a kupujeme si iné produkty iba pre to, že tie "staré" nás stálym používaním či nosením prestávajú zaujímať. Ale nosené, neznamená nepoužiteľné. A neplatí to len o oblečení," Jana Rusnáková, jedna z organizátorov blšieho trhu v Zákamennom.

Ak sa teda chcete pred zimou potešiť alebo potrebujete niečo konkrétne, je možné, že to nájdete práve na Haraburze. Alebo naopak, ak máte doma veci, ktoré už nebudete používať, nielen oblečenie, ale aj elektroniku či čokoľvek, čo by ešte niekto mohol využiť, môžete si spraviť vlastný stánok. Takýmto ekologickým spôsobom sa za výhodnú cenu zbavíte vašich použiteľných "harabúrd" a možno tým aj niekoho potešíte.

Okrem použitých vecí však na blšom trhu nájdete aj mnoho "hand-made" výrobkov od regionálnych umelcov a remeselníkov, ktoré môžu byť zdrojom prvých vianočných darčekov pre vašich blízkych.

Zdroj foto: Archív o.z. Kapce

V čase predaja od 08:00 do 12:00 bude pre návštevníkov blšáku pripravené malé občerstvenie od výrobcov domácich dobrôt (koláčiky, slané pečivo, varené víno) a workshopy s jesennou tematikou, aby si rodičia mohli pokojne vybrať a prezrieť všetky možné "haraburdy" bez obavy o ich deti.

Kto a ako sa môže stať predajcom?

Predávať môže ktokoľvek, kto sa zaregistruje do 26.10. 2018. Počet je kvôli priestorovej kapacite obmedzený.

Prihlásiť sa môžete vyplnením prihlášky, ktorú je potrebné zaslať elektronicky na adresu ozkapce@gmail.com, alebo osobne doručiť do zákamenskej knižnice. Prihláška je záväzná.

Každý predajca dostane stôl, na ktorom si môže rozložiť tovar, v prípade oblečenia aj stojan.

Ak chcete predávať nadrozmerné veci (väčší nábytok, traktor, auto a podobne) je potrebné tovar nafotiť a spolu s krátkym popisom a kontaktnými údajmi poslať na mailovú adresu ozkapce@gmail.com, do 26.10. 2018.

Všetky inzeráty organizátori zverejnia na výveske v priestoroch kultúrneho domu, počas trvania trhu.

Inzerát bude možné zverejniť aj osobne priamo na mieste.

Michaela Ondríková

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.