ČLÁNKY28.06.2017 | Radoslav Snovák

Nočná bicyklovačka Hruštín

O tom, že noc má svoju moc sa 24. júna prišlo presvedčiť 98 účastníkov podujatia NOČNÁ BICYKLOVAČKA v Hruštíne.

Video: Nočná bicyklovačka vol.2

Počasie vytvorilo ideálne podmienky: teplý podvečerný vzduch so západom slnka sprevádzali výstup jazdcov na Príslop, odkiaľ sa ďalej presúvali už nočnými cestami na Vasiľovskú hoľu a napokon točňou pod Hruštínsku hoľu.

Foto: Nočná bicyklovačka vol.2

Celková trasa bicyklovačky mala 30 km a po jej prejdení čakala na všetkých cyklistov kapustnica a chutné občerstvenie. Súčasťou programu boli aj súťaže v udržaní rovnováhy na bicykli a pre víťazov boli určené hodnotné ceny.

Foto: Nočná bicyklovačka vol.2

Atmosféru dopĺňali tóny živej ľudovej hudby, neskôr špeciálny DJ-set, ktorý postavil na nohy nejedného účastníka podujatia.

Ďakujem všetkým jazdcom, ktorí sa zúčastnili Nočnej bicyklovačky, okrem veľkého počtu bola účasť pestrá aj vekovým priemerom, dátum narodenia najstaršieho účastníka začínal rokom 1949 a končil najmladším, rokom 2006. Cyklisti poprichádzali z rôznych miest, Oravy a okolia Liptova.

Foto: Nočná bicyklovačka vol.2

Ďalej veľká vďaka patrí kamarátom, ktorí pomohli pri organizovaní a sponzorom: Mažeto, X-Sport, Stamar, Škapec Servis, RT-Stav, Kaderníctvo Andrea, Korbáče Šeliga, Peter Janovčík, Výčap Dária, Ľuboš Jancek, Second hand Erika, HRTN-oz, Itoca LM, Cukráreň Ľudmila, Obec Hruštín. 

Radoslav Snovák

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.