ČLÁNKY17.08.2017 | www.obnovadediny.sk

Oravská Polhora je Dedinou roka 2017!

Naša Oravská Polhora sa stala víťazom súťaže Dedina roka 2017!

Oravská Polhora sa stala víťazom národnej súťaže Dedina roka 2017 - najkomplexnejšie preukázala naplnenie princípov a požiadaviek súťaže spomedzi 20 zúčastnených dedín.

Víťazná obec prezentovala príkladný rozvoj miestneho hospodárenia, starostlivosť o obec, krajinu a životné prostredie, racionálne využívanie lokálnych zdrojov, zachovávanie vidieckej pospolitosti, partnerstiev, hmotného a nehmotného dedičstva s využitím rôznych foriem podpory na zachovanie ľudového folklóru, starostlivosť o obyvateľov obce, ako aj realizácie jedinečných aktivít vedúcich k harmonickému rozvoju obce.

Oravská Polhora sa pýši aj krásnou prírodou všade naokolo.  •  Foto: Artur Kozioł

Ako národný víťaz bude v budúcom roku reprezentovať Slovenskú republiku počas 15. ročníka súťaže o Európsku cenu obnovy dediny. Druhé miesto v národnej súťaži obsadila obec Zemné (okres Nové Zámky) a tretie miesto obec Blatnica (okres Martin). 

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční vo víťaznej obci Oravská Polhora v priebehu októbra 2017. Ocenené obce získavajú, okrem vecných cien od vyhlasovateľov súťaže a spolupracujúcich organizácií, aj finančné prostriedky od generálneho partnera súťaže viazané na realizáciu projektu pre podporu rozvoja a obnovy obce. 

www.obnovadediny.sk

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.