ČLÁNKY27.04.2018 | Dominika Poláčiková

Slávka Tkáčová dobýja mestá svojím prvým turné

V Hoteli Roháč zahrala piesne zo svojho prvého CD spolu s kapelou a hosťom Jamesom Evansom, pre divákov z Trstenej aj okolia.

Mladá talentovaná speváčka Slávka Tkáčová (22) začala svoje prvé acoustic tour 2018 v Považskej Bystrici, vo štvrtok 26. apríla prišla na Oravu. V Hoteli Roháč zahrala piesne zo svojho prvého CD spolu s kapelou a hosťom Jamesom Evansom, pre divákov z Trstenej aj okolia.

Mladá speváčka pochádza z Bardejova a momentálne študuje na Univerzite Komenského v Bratislave predškolskú a elementárnu pedagogiku. Popri štúdiu hráva na koncertoch a skladá svoje piesne. Minulý rok vydala svoje prvé CD a čo bude ďalej? To sa dočítate v rozhovore s ňou.

Slávka Tkáčová predstavila Orave svoju tvorbu počas koncertu v Trstenej.  ⋅  Foto: Viktória Akbariová

Ako si sa dostala k hudbe?

Pochádzam z hudobníckej rodiny. Všetci moji súrodenci aj rodičia spievajú a na niečom hrajú. Takže to tak prirodzene so mnou išlo od malička, ale vážne som sa tomu začala venovať od siedmich rokov, keď som sa prihlásila na základnú umeleckú školu.

Spievaš aj v iných kapelách? Alebo je táto tvoja jediná?

Nie je to úplne moja kapela. Títo chalani sú veľmi dobrí hudobníci a hrajú s kadekým, ale veľmi mi pomáhajú v mojom hudobnom raste, za čo som im veľmi vďačná.

Čo ti je inšpiráciou pri skladaní piesní?

Život. Skladám to, čo žijem. Napríklad pieseň Dnes je krásny deň vznikla v škole. Sedela som na hodine angličtiny a pozerala sa von oknom. Keď som videla, ako vonku nádherne svieti slnko, tak som z toho zložila pesničku. Jednoducho, to čo prežívam, píšem.

Aký je pre teba pocit, keď si uvedomíš to, že dokážeš ľuďom dobiť energiu?

Myslím si, že to nie je odo mňa. Myslím, že to robí Boh. Používa ma ako nástroj, aby som mohla potešiť ľudí. Takže si to za svoje ani moc neberiem. Som za to vďačná.

Hudobníčka a speváčka Slávka Tkáčová pochádza z hudobníckej rodiny.  ⋅  Foto: Viktória Akbariová

Je to tvoje prvé turné. Ako to zatiaľ hodnotíš?

Práveže super. Je to pre mňa taký nepoznaný pocit, lebo som to ešte nikdy nezažila. Ale zatiaľ skvelo, aj koncert v Považskej Bystrici dopadol dobre, aj ten v Trstenej. Tá atmosféra aj ľudia, ktorí prídu, sú takí vďační. Takže sa teším na ďalšie miesta, aj keď sa bojím toho pocitu, keď to skončí. Bude mi to chýbať.

Ako vznikol tento nápad vyraziť do miest?

S mojím manažérom som sa o tom rozprávala už skôr. Ale potrebovala som sa na to pripraviť hudobne, aj spevácky. Mala som nejaké hodiny spevu, aj klavíru.Pripravovala som sa na to dlhšie a potom sme si povedali, že ideme do toho. Stáli pri mne ľudia,ktorí mi veľmi pomohli, za čo som im veľmi vďačná.

Tvoj najväčší hudobný úspech?

Asi turné. Určite aj Gospeltalent, ktorý sa mi v roku 2013 podarilo vyhrať, ale to, že môžem vôbec chodiť po slovenských mestách a spievať, je naozaj pre mňa úspech.

Slávkiným najväčším úspechom je okrem výhry v súťaži Gospeltalent práve toto turné.  ⋅  Foto: Viktória Akbariová

Kam by si sa chcela s hudbou dostať?

V prvom rade by som chcela ďalej tvoriť a veriť tomu, že moja hudba teší ľudí. Najväčší cieľ bude pre mňa to, že ma budú ľudia chcieť počuť a chodiť na moje koncerty.

Si tu po roku. Čo ťa lákalo vrátiť sa späť na Oravu?

Mám veľmi rada Oravu. Veľa mojich kamarátov, ale aj spolužiačok mám odtiaľto. Páči sa mi tento kraj. Sú tu veľmi milí ľudia, rada sa tu vraciam.

Prvé CD pred dvomi rokmi. Aké boli pocity?

Bola som veľmi rada, keď mi prišla domov krabica a v nej moje CD. Naozaj výborný pocit. Bola som za to vďačná ľuďom, ktorí mi s tým pomáhali. Mesiace driny, ale stálo to za to.

Plánuje sa druhé?

Nemáme presný dátum, ale chceli by sme budúci rok. Piesne na to sú, už len musíme počkať na šťavu, ktorú do toho treba.

Chcela by si niečo odkázať našim čitateľom?

Niekedy nie je potrebné chápať život a rozumieť mu. Niekedy stačí doňho len niečo krásne pridať. To by som chcela odkázať všetkým čitateľom portálu Na Orave dobre.

Speváčka plánuje vydať aj druhé CD.  ⋅  Foto: Viktória Akbariová

Speváčka pokračuje vo svojom turné v Bardejove, Prešove, Banskej Bystrici a Bratislave.

Dominika Poláčiková

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.