ČLÁNKY09.07.2018 | Radoslav Snovák

V Hruštíne sa konala Nočná bicygľovačka vol. 3

Ani nepriaznivé počasie neodradilo 108 nadšencov cyklistiky zúčastniť sa NOČNEJ BICYGĽOVAČKY vol. 3 v Hruštíne.

V sobotu 30. júna sa o 20:00 hod. účastníci akcie vydali do nočného lesa, aby zažili nezabudnuteľný zážitok z akcie, ktorá na Slovensku nemá obdobu. Na 30-kilometrovej trati na nich číhalo veľa prekvapení. Kvôli dažďu v úvode si síce nevychutnali západ slnka ako minulý rok, no po prejdení prvej točne (Príslop) na nich čakalo občerstvenie na Zábave v podobe chutnej bryndzovej nátierky s chlebom. Po nej už dážď ustúpil a mohla sa tak začať jazda v tme, ktorá mala nezabudnuteľné čaro. Medveď síce nikoho neprekvapil, avšak spoza stromov sledovali účastníkov kadejaké "lesné príšery". Prechod prebehol bez problémov a všetci jazdci sa stretli nakoniec na ihrisku Kutina, kde si dali chutnú kapustnicu, pivko a iné bohaté občerstvenie. Po naplnení žalúdkov nasledovali súťaže (držanie rovnováhy na starom nefunkčnom bicykli, pretek na najľahšom prevode a turnaj v stolnom futbale), ktoré zúčastnených pobavili a zároveň aj potešili vďaka hodnotným cenám.

Účastníci podujatia pochádzali z celej Oravy a ich vek sa pohyboval od 12 do 63 rokov. Trasa sa od posledného roka nezmenila, avšak zostala dôkladnejšie označená a novinkou bolo taktiež občerstvenie, ktoré jazdcov milo prekvapilo. Na záverečnom posedení v prostredí ihriska pribudli vďaka obci Hruštín nové veľkokapacitné stany a pódium, ktoré ponúkli komfort a pohodlie pre unavených cyklistov.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali a pomáhali na tomto ojedinelom podujatí, či už dobrovoľníkom, kamarátom a sponzorom, tým všetkým patrí veľké ĎAKUJEM! O rok sa vidíme zas, dúfam, že s krajším počasím a v hojnejšom počte.

Foto: Juraj Kupčuľák

Foto: Juraj Kupčuľák

Foto: Juraj Kupčuľák

Foto: Juraj Kupčuľák

Radoslav Snovák

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.