ČLÁNKY06.07.2017 | Norisová Viktória

Verím Pane 2017 - koncerty, workshopy i diskusie

Ponuku koncertov 27. ročníka hudobného festivalu Verím Pane, ktorý sa uskutoční od 18. do 23. júla 2017 v Námestove dopĺňa niekoľko sprievodných podujatí, do ktorých sa návštevníci festivalu môžu zapojiť.

Zdokonaliť svoje hudobné, spevácke, tanečné či herecké zručnosti, diskutovať na tému “Viera a šport” so strelkyňou Zuzanou Rehák Štefečekovou, či vychutnať si umenie tanečného divadla ATak. Tieto, ale aj iné aktivity pripravili organizátori pre návštevníkov najstaršieho gospelového festivalu na Slovenku. 

Tanečné divadlo ATak ⋅ Foto: Štefan Fajta

Na pódiách amfiteátra a kultúrneho domu sa vystriedajú festivalové stálice ako Kéfas, Kerygma, Boží Šramot, Magnet, 4Others, Kapucíni, Sába či Križiaci spolu s novšími tvárami slovenskej gospelovej scény, medzi ktoré patrí napríklad finalistka Gospeltalentu z roku 2013 Slávka Tkáčová, folkový pesničkár Peter Janků, košická formácia HERO, nitrianski An(dž)elino alebo kapela DEAL z Košíc.

Fanúšikov gospelovej hudby čaká aj niekoľko špeciálnych vystúpení. Spoločný dvojkoncert si pripravili kapely Metelica a Credo. "Bude to pre odvážnych a silných, pretože začíname po polnoci. Pôjde o vec doposiaľ na Verím Pane nevídanú, lebo po prvý krát sa na pódiu kultúrneho domu stretnú hudobne aj ľudsky spriaznené duše," priblížil  Miki Michelčík z kapely Credo. Formácia The Elements sa predstaví v unplugged podobe. Frontman kapely Sába - Lucian Bezák s hosťami prinesie meditatívne Chvíle s Carlom Carettom. 

"Pozývame aj mladých z Oravy, ktorí zatiaľ prichádzali len na koncerty, aby sa nebáli a prišli zdokonaliť svoje muzikantské, spevácke, či tanečné talenty na workshopoch."

Zdokonaliť svoje muzikanské zručnosti môžu účastníci festivalu počas tvorivých dielní ⋅Foto: Anna Koppon

V rámci workshopov sa účastníci Verím Pane môžu zapojiť do niekoľkých tvorivých dielní: "Pozývame aj mladých z Oravy, ktorí zatiaľ prichádzali len na koncerty, aby sa nebáli a prišli zdokonaliť svoje muzikantské, spevácke, či tanečné talenty. Ponuka, je pestrá, stačí si len vybrať, informácie o lektoroch a podmienkach nájdu na našej webovej stránke,” vyzýva Daniel Gašpierik, jeden z organizátorov festivalu a dodáva: “Rovnako privítame akúkoľvek dobrovoľnícku pomoc. Pozícií na festivale je mnoho, budeme radi, ak nájdeme čo najviac šikovných mladých, ochotných priložiť ruku k dielu.”

Organizátori sa okrem iného snažili posilniť duchovnú zložku programu. Pribudnú sv. omše s účasťou detí, každý deň na záver koncertov povedú kňazi modlitby chvál, ktoré bude doprevádzať kapela. “Svoju účasť prisľúbili kňazi Marek Jamrich, Martin Mekel, Dominik Markoš, Branislav Kožuch a Ján Buc. Z kapiel sú to Dominika Gurbaľová a priatelia, F6, Heartbeat či Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina z Bratislavy,” približuje Daniel Gašpierik.

Norisová Viktória

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.