ČLÁNKY31.05.2017 | ef (tlačová správa)

Z krabice vyskočilo viac ako 700 návštevníkov

Nultý ročník podujatia Vyskoč z krabice sa naozaj vydaril.

Festival netradičných športov, ktorý sa konal 13. mája 2017 v Camp Tília Gäceľ privítal počas celého dňa množstvo návštevníkov nielen z Dolného Kubína, ale aj z okolia. Celé podujatie sa nieslo v príjemnej atmosfére a prekonávaní samého seba.

Vykročiť z komfortnej zóny nie je vždy jednoduché. Podujatie Vyskoč z krabice to však jej účastníkom značne uľahčilo. Svoje schopnosti mohli ukázať až v približne 26 disciplínach. Viaceré z nich si vyžadovali odvahu, iné boli náročné menej. 

Hojný program prilákal množstvo hostí

V priestoroch Camp Tília Gäceľ bolo počas slnečnej soboty pekne horúco. Nespôsobilo to len slnko, ale aj jednotlivé disciplíny. „Návštevníci sa najčastejšie zastavili pri bumperball (nafukovacie bubliny s priemerom približne 1,5 metra s otvorom vnútri), slackline (napnutá plochá tkanina, na ktorej sa pracuje s udržaním balansu), ďalej si mohli vyskúšať chôdzu na skákacích nohách, alebo si zahrať volejbal s veľkou loptou. Deťom sa veľmi páčilo maľovanie na tvár. To však samozrejme nie sú jediné aktivity, ktoré sme počas podujatia predstavili,“ hovorí organizátor podujatia, Patrik Šoch.

Spolupracovali aj s viacerými Dolnokubínčanmi. Maximus Gym sa postaral o náradie pre hostí, ktorí si mohli vyskúšať cvičenie pod dohľadom špecializovaných trénerov. S mladými cvičili aj chalani zo street workout parku, ktorí navyše ukázali rôzne cviky a kúsky na hrazdách. O program sa postarali aj členovia Orava rescue system, ktorí povozili deti na štvorkolkách. Na akcii mal zastúpenie aj Červený kríž; okrem zdravotného dohľadu nad akciou informovali hostí o prvej pomoci, ktorú stále mnohí neovládajú. Ich odborné zásahy nebolo našťastie vôbec treba, keďže akcia sa obišla bez zranení. Dolnokubínski skauti na mieste postavili obrovské teepee.

Nebolo to len o fyzickom športe

Okrem 26 disciplín si mohli hostia vypočuť koncerty Denisy Meškovej, aj hudobných skupín The Carmines a Samá Slama. Vystupovali na originálnom pódiu, ktoré tvoril kamiónový náves. Na podujatí nechýbali ani výnimoční hostia. O sebe prišiel porozprávať jeden z top svetových sitski lyžiarov na svete, Marián Ligda. Ďalší hosť, Zdenko Rybár, urobil priamo v areáli vynikajúcu šou na motorke.

 Organizátori sú s priebehom akcie spokojní a už teraz premýšľajú nad tým, čo nové do budúcna vymyslia. „Tešíme sa hojnej účasti počas nultého ročníka akcie. Motivuje nás to k tomu, aby sme do ďalšieho roka vymysleli ďalšie novinky, ktoré, verím, účastníkov zaujmú,“ dopĺňa Patrik.

Podujatie organizoval V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže. Finančne ho podporili Nadácia KIA, Nadácia SPP, Nadácia pre deti Slovenska, Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance group. Partnermi podujatia boli Camp Tília Gäceľ a obec Oravská Poruba.

(zdroj foto: V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže)

 

 

ef (tlačová správa)

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.