Letné športy

Cyklochodník v Trstenej

14,4 km

Dĺžka trasy

Informácie o aktivite

Cyklochodník medzi Trstenou a Nowym Targom je súčasťou slovensko-poľského projektu, ktorého výsledkom bude 250 kilometrov dlhý cyklookruh okolo celých Tatier.

Ide o historicko-prírodno-kultúrnu trasu s názvom Cesta okolo Tatier alebo Szlak wokól Tatr. V súčasnosti je postavených 40 kilometrov s prevýšením cca 220 metrov. Trasa je nenáročná, vhodná aj pre najmenších.

Slovenská strana vedie od Trstenej, cez Suchú Horu, Liesek a Hladovku, až po štátnu hranicu, kde pokračuje do Nowého Targu. Neprechádza zastavaným územím, ale trávnatými lúkami, lesmi a pasienkami so zvieratami. Ponúka tak výhľad na oravskú prírodu a panorámu Západných Tatier. Súčasťou cyklochodníka sú kryté odpočívadlá a náučné tabule. Nad dedinou Liesek natrafíte aj na kaplnku s prameňom pitnej vody. 

Trasa vedie po bývalej železničnej trati, preto tu môžete naraziť na dva drevené mosty a bývalé železničné stanice. Jedna z nich, v Liesku, je dnes meteorologickou stanicou. V zimnom období je cyklochodník ideálnou trasou pre milovníkov bežkovania.
 

Dôležité informácie


LokalitaTrstená
ParkovanieZadarmo, v Trstenej v blízkosti začiatku cyklochodníka.
Webstránkawww.cestaokolotatier.eu/s…
Súradnice49.386157 19.761561

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave