Podujatia

Oravajazz festival

2 dni

Trvanie

10 € / deň

Vstupné

Články o aktivite

Informácie o aktivite

Jedinečný projekt, vďaka ktorému na Oravu prichádzajú hudobné špičky nie len zo Slovenska ale aj zo zahraničia, čím sa mesto Námestovo dostáva na jazzovú mapu sveta.

Prvý ročník festivalu sa konal v roku 2010 v kultúrnom dome vo Vavrečke. Rozhodli sa ho založiť nadšenci jazzovej hudby, ktorí vnímali nedostatok kvalitnej hudby v regióne. Pôvodne malo ísť o jednorázovú akciu. Každoročne však organizátori vďaka návštevníkom dostávajú novú silu pripravovať tento jedinečný projekt. V roku 2012 sa festival presťahoval do Námestova, kde sa odvtedy koná pravidelne koncom októbra v miestnom Dome kultúry.

Dramaturgia festivalu sa snaží obsiahnuť čo možno najširšie žánrové zastúpenie. Organizátori sa snažia každoročne vyberať účinkujúcich zo Slovenska i zo zahraničia, najmä z USA, ktoré sú kolískou jazzu. Od založenia festivalu vystúpilo na pódiu viac ako 40 kapiel, sólistov resp. hudobných zoskupení z 9 krajín sveta. Medzi účinkujúcimi nechýbali Laco Deczi & Celula New York, Fermata, Andrej Šeban, Nikolaj Nikitin, Radovan Tariška, DJABE, Julie Silvera, Chicago Blues connection a ďalší...

Dôležité informácie


LokalitaNámestovo
Vstupné 10 € / deň
Trvanie2 dni
Otv. hodiny 19:00 - 22:30
ParkovaniePlatené, pri Dome kultúry
Webstránkawww.oravajazz.sk
Súradnice49.4599275 19.2978398

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave