Podujatia

Verím Pane

6 dní

Trvanie

Zadarmo

Vstupné

Informácie o aktivite

Najstarší gospelový festival na Slovensku. Počas piatich dní, zväčša v druhej polovici júla, sa na pódiu námestovského amfiteátru vystriedajú stálice i začínajúce gospelové kapely.

Okrem koncertov na hlavnom či klubovom pódiu organizátori každoročne pripravujú pre účastníkov bohatý sprievodný program. Muzikantské, spevácke, tanečné či výtvarné schopnosti si môžu zdokonaľovať počas tvorivých dielní. Už niekoľko rokov sú súčasťou programu aj divadelné predstavenia rôznych zoskupení, pravidelným účinkujúcim je tanečné divadlo ATak.

Stabilnou zložkou programu sú duchovné aktivity – sv. omše, adorácie, spovedanie, duchovná obnova. Festival je otvorený nielen pre mladých ľudí, ale aj pre rodiny s deťmi, súčasťou programu sú okrem iného i aktivity pre najmenších, či už formou detskej dielne či koncertov.

Hudobný festival Verím Pane vznikol v roku 1990. Vtedajší mladý správca farnosti Horné Kočkovce – Juraj Drobný – mu dal názov podľa piesne kňaza Viktora Zborana. Za tie roky sa festival nebol iba raz, v roku 1997. Od roku 1998 sa festival koná v Námestove pri Oravskej priehrade.
 

Dôležité informácie


LokalitaNámestovo
Vstupné Zadarmo
Trvanie6 dní
ParkovanieParkovisko pri amfiteátri
Webstránkaverimpane.sk
Súradnice49.404872 19.483455

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave