Zimné športy

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená

5 km zjazdoviek

Dĺžka trasy

Denný: 30 €

Vstupné

Informácie o aktivite

Lyžiarsky areál Roháče Spálená sa nachádza v osade Zverovka v Západných Tatrách a je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec. Skicentrum patrí k strediskám s najdlhšou lyžiarskou sezónou a najväčším množstvom snehu až do neskorej jari.

Lyžiarske stredisko Spálená poskytuje svoje služby celoročne. V zimnom období je tu pre nadšencov lyžovania a snowboardovania, náročnejší návštevníci ocenia alpinistickú free zónu alebo snowboard park. Pre bežkárov je pripravená 11,3 km dlhá trať. Celková dĺžka zjazdových tratí je 5 km s prevýšením 394 m. n. m.  Lyžiarske zjazdovky sú vhodné pre náročných ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku.

V letných mesiacoch stredisko ponúka možnosť vyviesť sa lanovkou k turistickým chodníkom na vrcholy Západných Tatier, napr. Salatínu alebo Osobitej.

Stredisko poskytuje servisné služby (brúsenie sklznice, úprava hrán...) a pre nováčikov je k dispozícii požičovňa kompletnej lyžiarskej aj snowboardovej výstroje. Potešia ich licencovaní inštruktori, ktorí pomôžu pri úplných začiatkoch, vysvetlia a popíšu techniku jazdy a postarajú sa o rýchly progres.

Počas zimnej lyžiarskej sezóny je možnosť využiť bezplatný skibus, ktorý premáva z obcí Zuberec a Habovka priamo do lyžiarskeho strediska. Priamo v stredisku sa nachádza turistická ubytovňa a taktiež hotel Tatrawest, ktorý ponúka zaujímavé pobytové balíky so skipasom v cene.

Dôležité informácie


LokalitaZuberec
Vstupné Denný: 30 € / Zobraziť
Otv. hodiny Denne: 9.00 - 16.00
ParkovanieZadarmo v stredisku
Webstránkawww.rohacespalena.sk/
Súradnice49.23840556 19.71334722

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave