Zimné športy

SKI PARK Kubínska hoľa

14 km tratí

Dĺžka trasy

Denný (hl. sezóna): 22 €

Vstupné

Informácie o aktivite

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura. Ponúka skvelé podmienky pre všetkých – od free-ride cez pretekárske trate až po detskú lyžiarsku škôlku. K dispozícii je 14 km zjazdových tratí a 10 km bežeckých tratí.

Jedno z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku sa nachádza v nadmorskej výške 720 až 1 396 m. n. m. s celkovým prevýšením 676 m. Jeho južná expozícia poskytuje nezabudnuteľný výhľad na celú Oravu, Nízke a Západné Tatry, Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru. Široké spektrum lyžiarskych tratí poskytuje zábavu pre všetkých nadšencov zimných športov, aj rodiny s deťmi.

K dispozícii sú 2 štvorsedačkové lanovky s prepravnou kapacitou 9 000 pasažierov za hodinu, 8 vlekov a 9 zjazdových tratí všetkých obtiažností. Milovníkov adrenalínových disciplín poteší free-ride zóna alebo snowboard park vybavený množstvom skokov, prekážok a vlastným vlekom.

Zjazdovky sú homologizované certifikátom FIS. Stredisku bola pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5 hviezdičkové lyžiarske stredisko.

Pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska a snowboardová škola. Jej inštruktori sú profesionáli s certifikátmi vo svojej kategórii a ovládajú minimálne jeden cudzí jazyk (anglický, nemecký, ruský alebo poľský). Môžete si vybrať medzi individuálnou alebo skupinovou výukou. Pre najmenších je tu ohradená lyžiarska škôlka s pohyblivým pásom a Brumíkom, kde sa deti môžu hravou formou zoznámiť s lyžovaním a urobiť svoje prvé kroky.

Dôležité informácie


LokalitaKubínska hoľa
Vstupné Denný (hl. sezóna): 22 € / Zobraziť
Otv. hodiny Denne: 8.30 - 15.30
Parkovanie1 500 miest bez poplatku
Webstránkakubinska.sk/
Súradnice49.251 19.26691667

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave