Príroda

Náučný chodník Premeny lesa

9 km

Dĺžka trasy

3 h

Trvanie

Zadarmo

Vstupné

Informácie o aktivite

Okolím prírody neďaleko obce Klin je vytvorený náučný chodník, ktorý sprevádza svojich návštevníkov vývojom a zmenami lesa Oravy.

Východiskový bod je na dolnom konci obce, na starej Kliňanskej ceste (dnes teda cyklochodníka). Návštevníci spoznajú krásy oravskej prírody, od prastarých rašelinísk, cez pestré lúky, tradičnú poľnohospodársku krajinu, bohatstvo smrekových pralesov, po vzácne druhy živočíchov a rastlín.

Trasa náučného chodníka Premeny lesa je dlhá 9 km, prechod trvá približne 3 hodiny, s prevýšením 282 metrov. Je na nej umiestnených 12 informačných tabúľ a jeden panoramatický stôl, ktoré sú vyhotovené v slovenskom i poľskom jazyku.

Informačné tabule tiež približujú históriu obce Klin a plátenníctvo. Počas vychádzky sa vám neraz naskytnú výhľady na Oravské Beskydy, Oravskú Maguru, Tatry či Oravskú priehradu. Prevažne lesnatý a hornatý ráz tejto lokality má turistom skutočne, čo ponúknuť.

Cieľom náučného chodníka je oboznámiť návštevníkov, akými premenami prešiel les oravskej krajiny, ako sa vyformoval a ako vznikali nové ekosystémy, ktoré majú dnes nesmiernu hodnotu a vzácnosť.

Dôležité informácie


LokalitaKlin
Vstupné Zadarmo
Trvanie3 h
ParkovaniePri východiskovom bode chodníka
Webstránkanamestovoaokolie.webnode.…
Súradnice49.432641 19.494553

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave